Лаки ультрафіолетові
УФ-лаки
Зростання інтересу до УФ-лакування виправданий головними перевагами технології: якістю результату і швидкістю закріплення.
Лаковий шар захищає і надає поверхні глянцевий і матовий ефект. При УФ-лакуванні ефект максимальний і зіставимо з припресовкою плівки, але лакування найчастіше значно економічніше.
Нанесення
Офсетом | C допомогою лакировальных машин. Їх апарат — стандартна двухвалковая або реверсивна трьохвалкова система (один валик обертається назустріч іншим), що дозволяє наносити більше лаку. Ще один варіант — камер-ракельна система. C допомогою лакировальных секцій. Можуть бути оснащені подібно лакировальным машин. З допомогою барвистих апаратів офсетних друкарських машин. За допомогою зволожуючих апаратів офсетних друкарських машин.
Флексографія | Різні типи флексографічних УФ-підготовлених машин.
Трафарет | Трафаретні машини.
Глибокий друк | Машини глибокого друку.
Закріплення
Для затвердіння завданих лакових шарів частіше використовуються лампи, наповнені ртуттю і ксеноном. В залежності від їх потужності процес розгортання триває кілька хвилин.
Крім лампи, важлива частина сушильної установки — рефлектор. У багатьох сушках є система охолодження. З лампами і рефлектором звертайтеся гранично обережно і регулярно очищайте. На лампі і рефлекторі не повинно залишатися слідів пальців! Чистку робіть ізопропіловим спиртом, безворсовою тканиною. Замінюйте лампи згідно рекомендацій виробника, фіксуючи термін служби в годинах.
Виробники лаків розробляють рецептури в залежності від вимог. Перш ніж починати використовувати УФ-лаки, треба максимально детально визначитися з вимогами до лаку, тоді вдасться заощадити час і уникнути неприємностей.
Робота з УФ-лаками
В'язкість | Перед тим як вимірювати в'язкість лаку 4-мм лійкою, його слід добре перемішати і визначити температуру. Значення в'язкості, зазначений у специфікаціях, вимірювався при 20 °с. Якщо температура лаку сильно відрізняється, то і в'язкість буде іншою, тому зберігайте та використовуйте лак при кімнатній температурі. Для вимірювання в'язкості воронка занурюється в лак, потім витягується — в цей момент засікають час до повного витікання лаку з лійки (переривання лакової «нитки», що виходить з воронки). Важливо, щоб у воронці не було піни, інакше результат буде невірним. УФ-лаки реагують на температурні коливання сильніше, ніж дисперсійні.
Валики | Обгумовування всіх валиків, що контактують з УФ-лаками і смывочными засобами, повинно бути із спеціального матеріалу (рекомендується на основі EPDM), стійкого до агресивних складових УФ-лаків і бачків. Вибір валиків погоджуйте з постачальником.
Очищення | Під час чищення використовуйте рукавички, оскільки змивки для УФ-лаків агресивні.
Нанесення лаку через офсетне гумотканинне полотно | Використовуйте тільки спеціальні полотна, стійкі до УФ-лаків. Не застосовуйте гумовотканинні полотна для традиційних матеріалів, які набухають при використанні їх з УФ-лаками.