Офсетна гума
На жаль, ідеальних офсетних гум немає в природі. Всі вони піддаються розтягуванню і деформації.
Щоб змусити їх працювати якомога краще і як можна довше, гуми «армують» бавовняними і синтетичними тканинами, утворюють силовий каркас, що протистоїть механічним навантаженням і перешкоджає розтягуванню полотна при установці на офсетний циліндр. Щоб полотно не довелося періодично підтягувати, величина розтягування не повинна перевищувати 1-2%. Якщо полотно розтягується сильніше, якість друкованих відбитків істотно погіршується.
Офсетні гуми схожі на пиріг з декількох шарів тканини з одностороннім гумовим покриттям. Передбачається також спеціальний пористий компресійний шар, що додає полотну додаткову пружність. Полотно не розшаровується, оскільки всі каучуки офсетного полотна мають високу адгезію до текстилю і досить добре закріплені.
Так що в першу чергу все полотна поділяються на групи по кількості тканинних шарів (2-слойні, 3-шарові і так далі). Звідси і варіації в товщині (від 1,93 до 2,03 мм). Друга важлива характеристика — наявність або відсутність компресійного шару. Полотна без компресійного шару набагато швидше зношуються і дають високу усадку, їх доводиться постійно підтягувати. Велике значення має жорсткість полотен (м'які, напівжорсткі або жорсткі). Твердість полотна вимірюється в одиницях по Шору.
По обробці поверхні верхнього шару полотна можуть бути неполірованими (найбільш шорсткі), точково-шліфованими або гладкошлифованными. Чим менше шорсткість, тим менше спотворень при передачі зображення з друкарської форми на папір і краще ефект «квік реліз» (швидке й легке відділення паперового листа від поверхні полотна).
Зрозуміло, полотна поділяються і за своїм призначенням. Є спеціальні гуми для аркушевого друку, для рулонного друку з сушкою і без сушіння, для лакування і длядруку УФ-фарбами. Ясно, що наявність сушіння передбачає стійкість полотен до високих температур, а полотна для процесів лакування повинні протистояти агресивному впливу лаків і відповідних змивів.
Враховується також запечатуваний матеріал — папір, картон, фольга, жерсть, пластмаса та інші синтетичні матеріали. Так, для гладкої папери беруть жорстке полотно, а для картону м'яке.
Нарешті, більш відповідальна растрова високохудожня робота вимагає більш якісних полотен, а для текстового друку можна використовувати полотна простіше і дешевше.
В даному розділі Ви знайдете будь-який вид офсетного гуми від бюджетних варіантів до офсетних полотен преміум-класу. Тут офсетні гуми для друку на папері,картоні, деревині звичайними, гібридними і уф-фарбами. Також ми встановлюємо планки на офсетне полотно різних розмірів відповідно характеристик Вашого обладнання.