Олійні Лаки
Масляні лаки, мабуть, найбільш розповсюджений вид лаку. В першу чергу це пов'язано з простатою його застосування, оскільки він наноситься як і звичайна фарба через друкарську секцію офсетної друкарської машини, і його застосування не потребує дооснащення друкарні додатковим обладнанням.
Також до несомненым переваг масляного лаку слід віднести його сумісність зі всіма друкарськими фарбами та хороший захист відбитка від стирання і потрапляння вологи. Однак масляний лак має і ряд недоліків, серед яких: невисокий порівняно з водними і УФ-лаками глянець, обмеження по товщині лакового шару, можливе пожовтіння з закінченням певного часу.
За складом масляний лак аналогічний друкарській фарбі, тільки не має в своєму складі пігменту. Тому робота з ним нічим не відрізняється від роботи з звичайними фарбами, проте варто пам'ятати що отимальный глянець і найвища стійкість на стирання досягається при нанесенні лаку шаром 1,5 - 1,8 гр/м2, збільшення кількості лаку може призвести до негативних наслідків.
Останнім часом, при розповсюдженні друкованих машин з переворотом аркуша, олійні лаки особливо затребувані, тому що для їх нанесення використовується барвистий апарат і не потрібно лакировальная секція.Це спеціальні лаки на біо-основі, які мають відмінні друкарсько-технічні властивості.
Також лакування з подвійним ефектом - Tvin-Effect, коли без спеціальних форм можна робити вибіркове лакування вимагає застосування масляних лаків. При цьому на масляний лак, нанесений вибірково, суцільним лакуванням в ліню накладається водно-дисперсійний або УФ-лак. Виникає глянцево-матовий або глянсовий-структурний ефект. Звичайно, для цього використовуються спеціальні матові олійні лаки
Перевагою друкованих лаків є те, що вони мають хорошу адгезію до запечатуємому материалу, сумісні з усіма офсетними фарбами, не вимагають від них спеціальних стойкостей, не викликають деформації тонких паперів, мають еластичну плівку, без проблем дозволяють фальцевать і бігувати друковані вироби, добре захищають відбиток від впливу вологи і стирання.
Проте масляні лаки довго сохнуть, вимагають застосування противоотмарывающего порошку, можуть викликати пожовтіння паперу і не дають особливо високого глянцю.
Тим не менш, друкарські лаки затребувані і продовжують займати чільне місце у друкованої індустрії.